pancerhost.pl - Profesjonalny hosting

Tylko teraz hosting 30% taniej!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec id eleifend eros. Lorem ipsum dolor, consectetur adipiscing

Logo Thunderbird

 

W celu ustawienia klienta pocztowego Thunderbird do obsługi skrzynki pocztowej zarejestrowanej na serwerach PancerHost należy przejśc do menu Konfiguracji Kont co czynimy klikając w prawym górnym rogu na ikonkę z trzema poziomymi paskami (1), a następnie bez klikania najedźmy na pozycję "Opcje" (2).

Thunderbird - konfiguracja

 

Z menu które zostanie rozwinięte wybieramy opcję "Konfiguracja Kont" (3).

 

Thunderbird - Konfiguracja

 

Otwarte zostanie nowe okno. W lewym dolnym rogu znajduje się lista wyboru na którą klikamy (4).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Po kliknięciu rozwinięta zostanie lista z której wybieramy pozycję "Dodaj konfigurację konta pocztowego" (5).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Otwarte zostanie kolejne okno w którym uzupełniamy podstawowe dane (6).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Po uzupełnieniu "Imienia i nazwiska", czyli danych wyświetlanych w nagłówku wiadomości jako osoby nadającej wiadomośc, oraz adresu mailowego i hasła klikamy na opcję "Kontynuuj" (7).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

W tej chwili program automatycznie pobiera z serwera podstawowe dane konfiguracyjne. Nie są one jednak wystarczające do prawidłowego działania poczty. Dane pobrane należy uzupełnic. Aby to zrobi należy kliknąc opcję "Konfiguracja zaawansowana" (8).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Po kliknięciu ujawnione zostaną dodatkowe pola ustawień. Połączenia z serwerem pocztowym są szyfrowane metodą SSL/TLS i taką opcję należy wybrac w kolumnie "SSL" (9).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Uwierzytelnianie użytkownika następuje na podstawie Normalnego Hasła i taką też opcję należy wybrac w kolumnie "Uwierzytelnianie" (10).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Należy pamiętac, iż nazwą użytkownika na serwerach PancerHost jest pełny adres mailowy. W związku z tym faktem należy uzupełnic pole "Nazwa użytkownika" zarówno w pozycji "Serwer poczty przychodzącej" (11), jak i w pozycji "Serwer poczty wychodzącej" (12) pełnym adresem mailowym.

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Po uzupełnieniu wszystkich pól, oraz kliknięciu przycisku "Gotowe" program połączy się z serwerem, a następnie zgłosi do serwera chęc pobrania wiadomości. Serwer w odpowiedzi prześle do programu certyfikat szyfrowania którego należy zaakceptowac klikając w opcję "Zaakceptuj wyjątek bezpieczeństwa" (13).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Wiadomości po tym kroku powinny bez problemów spływac do klienta poczty z serwera. Wiadomości wychodzące również przesyłane są metodą szyfrowaną w związku z czym dla poczty wychodzącej również należy zaakceptowac powyższy certyfikat bezpieczeństwa. Możliwośc taka nastąpi podczas wysyłania pierwszej wiadomości. Możemy taką sytuację zainicjowac wysyłając testową wiadomośc sami do siebie.

 

Thunderbird - konfiguracja

 

W chwili wysłania wiadomości na ekranie wyświetlony zostanie komunikat błędu. Klikamy "OK" potwierdzając zapoznanie się z problemem (14).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Jednocześnie na ekranie wyświetlone zostanie kolejne okno z prośbą o zatwierdzenie certyfikatu. Klikamy jak poprzednio w opcję "Potwierdź wyjątek bezpieczeństwa" (15).

 

Thunderbird - konfiguracja

 

Po wykonaniu wszystkich kroków korzystanie z poczty internetowej przy pomocy programu Thunderbird powinno byc bezproblemowe.

 

PANEL LOGOWANIA

Paramerty hostingu

  • PHP5, MySQL, Cron!
  • cPanel, PHPMyAdmin
  • Blokady i filtry antyspamowe
  • Poczta WWW (Horde, Squirel)
  • Statystyki (Awstats, Webalizer)
  • 100% niezawodności serwera

Zapewniamy

Pomoc 24/7

Całodobowa pomoc techniczna

Ochrona

Twoje pliki są bezpieczne

Niska cena

Profesjonalizm
w niskiej cenie

Test

7 dni bezpłatnego
testu serwera